چاپ / PDF
امتیاز
(6 )

10 دلیل برای انتخاب ووکامرس و محبوبیت آن

10 دلیل برای انتخاب ووکامرس و محبوبیت آن

10 دلیل برای محبوبیت ووکامرس

ووکامرس یا Woocommerce محبوبترین فروشگاه ساز حال حاضر در دنیا میباشد که بسیاری از سایت های فروشگاهی برای عرضه ی محصولات فیزیکی و یا مجازی از این فروشگاه ساز استفاده میکنند.فروشگاه سازهای بسیاری در دنیا وجود دارند که رایگان هستند و البته برخی نیز فروشگاه سازهای تجاری میباشند ، اما ووکامرس علاوه بر رایگان بودن توانسته است نظر بسیاری از وب سایت های فروشگاهی را به خود جلب نموده و بر روی نزدیک به 5 میلیون وب سایت نصب و مورد استفاده قرار بگیرد.

اگر به نمودارهای نگاهی بیاندازیم و یا در گوگل ترندز مقایسه ای آماری از فروشگاه سازهای مختلف داشته باشیم خواهیم دید که ووکامرس در صدر این آمارها قرار گرفته است.

پلاگین فروشگاه ساز Woocommerce یا ووکامرس یک پلاگین رایگان است که بر روی سیستم مدیریت محتوای وردپرس نصب میشود و امکانات فروشگاهی را به وردپرس می افزاید به صورتی که بعد از نصب ووکامرس میتوانید یک فروشگاه کامل برای فروش محصولات فیزیکی و یا مجازی مانند فایل و ... داشته باشید.

آموزش ووکامرس به صورت ویدیویی و رایگان در وب سایت الف یار قرار گرفته است که میتوانید برای یادگیری این فروشگاه ساز محبوب و راه اندازی فروشگاه اینترنتی خود ، این دوره ی آموزشی را دانلود و مشاهده نمایید.

مشاهده نمایید: آموزش رایگان ووکامرس

مشاهده نمایید: آموزش ووکامرس پیشرفته

مشاهده نمایید: قالبهای فروشگاهی ووکامرس

1- ووکامرس رایگان

نخستین دلیل محبوبیت ووکامرس رایگان بودن آن میباشد.برای دانلود و نصب ووکامرس میتوانید به این لینک مراجعه کنید و ووکامرس را دانلود و در سایت وردپرسی خود نصب کنید و یا اگر یک قالب فروشگاهی جذاب برای ووکامرس نیاز دارید میتوانید به این لینک مراجعه کنید و تنوع قالبهای فروشگاهی برای ووکامرس را مشاهده کنید.اما مسئله مهم این است که ووکامرس علاوه بر رایگان بودنش به شما امکانات بسیار زیادی میدهد.

2- پلاگین های جانبی رایگان

وجود صدها پلاگین جانبی رایگان و تجاری برای ووکامرس است که با نصب هر یک از آنها امکانات ووکامرس بیشتر و بیشتر میشود! برای مثال اگر قصد دارید که وضعیت خرید مشتری شما برایش پیامک شود ، یا امکان انتخاب سایزبندی برای محصولات وجود داشته باشد و یا تخفیف های شرطی خاصی به مشتریان خود ارائه کنید و صدها امکان دیگر ، فقط و فقط کافیست تا پلاگین های مورد نیاز و جانبی خود را نصب کنید و این امکانات را با تنها یک کلیک به ووکامرس اضافه کنید.

برای اینکه بدانید امکانات پیشرفته ووکامرس چه مواردی هستند و آنها را به ووکامرس خود اضافه کنید کافیست که دوره ی آموزشی ووکامرس پیشرفته را مشاهده نمایید.

3- نصب و محیط کار آسان و کاربر پسند

ویژگی دیگری که ووکامرس را محبوب کرده است محیط کاربر پسند و در عین حال ساده آن است که به راحتی میتوانید با امکانات و آپشن های زیادی کار کنید و هیچگاه سردرگم نشوید! برخی از فروشگاه ساز ها هستند که امکانات زیادی دارند اما هیچ نظم و انسجامی در آنها مشاهده نمیشود و همین دلیلی بر عدم تمایل کاربران به استفاده از آنها شده است.ووکامرس در عین سادگی ، دارای نصبی آسان میباشد که با چند گام ساده و توسط یک ویزارد برخی اطلاعات اولیه مانند واحد پول و آدرس را دریافت و به شما اعلان نصب کامل را میدهد و از آن لحظه شما میتوانید کالا ها و دسته بندی های کالا را ایجاد کنید . پروسه ی نصب ووکامرس تنها 1 دقیقه زمان خواهد برد!

4- ووکامرس برای وردپرس!

شاید مهمترین مزیتی که میتوان به آن اشاره که این است که ووکامرس یک پلاگین بر روی وردپرس است.سازندگان ووکامرس به خوبی میدانستند که بهتر است بجای طراحی یک cms اختصاصی و فروشگاهی بهتر است که یک پلاگین برای محبوب ترین cms دنیا ، یعنی وردپرس ارائه کنند.ترکیب وردپرس و ووکامرس یکی از بهترین ترکیب های فروشگاهی دنیا در حال حاضر است چرا که شما امکانات بیشماری را میتوانید بر روی وردپرس خود نصب کنید و در کنار فروشگاه اینترنتی خود که بر پایه ووکامرس است ، یک وب سایت جامع داشته باشید

5- انعطاف پذیری ووکامرس

از نقاط قوت woocommerce میتوان به انعطاف پذیری آن در تعریف انواع محصولات اشاره کرد.شما میتوانید محصولات فیزیکی و یا مجازی تعریف کنید و یا قیمت گذاری محصولات خود را به دلخواه خود توسط شرطهای مختلف تعیین کنید.انواع تخفیف ها را با نظر خود تعریف نمایید و یا محدودیت هایی برای خرید محصولات در سایت اعمال نمایید.انعطاف پذیری ووکامرس در تمام قسمت های آن به وضوح قابل دیدن است که شما را واقعا شگفت زده خواهد کرد.

6- ووکامرس برای فروشگاه های کوچک تا بزرگ

اصلا مهم نیست که شما چندین هزار کالا و چند صد هزار کاربر داشته باشید یا مجموع کالاها و کاربران شما انگشت شمار باشد ، ووکامرس محدودیتی در تعریف حجم بالای کالا و کاربر ندارد و در هر نو وب سایتی چه پربازدید و چه کم بازدید عالی عمل میکند

7- امنیت ووکامرس

woocommerce با توجه به آپدیت هایی که دائما توسط تیم برنامه نویسی آن ارائه میشود ، از نظر امنیت کاملا امن بوده و تیم برنامه نویس آن یک تیم حرفه ای و متخصص تمام عیار میباشند که امنیت ووکامرس برای آنها در اولویت نخست میباشد.پس نگران امنیت فروشگاه اینترنتی خود نباشید اما توصیه های امنیتی را همیشه جدی بگیرید و تنها به امنیت پیشفرض ووکامرس و وردپرس اکتفا نکنید.برای پیکربندی کامل امنیت ووکامرس و وردپرس میتوانید آموزش امنیت وردپرس را تهیه کنید.

8- قالبهای ووکامرس

به جرات میتوان گفت که هزاران قالب حرفه ای برای ووکامرس عرضه شده است که حتما تعداد بسیار زیادی از آنها با سلیقه ی شما تناسب خواهد داشت.اگر به وب سایت پی سی تمپلیت مراجعه کنید و منوی قالبهای وردپرس را مشاهده کنید با صدها قالب فروشگاهی ووکامرس روبرو خواهید شد که شما را شگفت زده میکند.شما میتوانید یک قالب فروشگاهی آماده را در عرض کمتر از 3 دقیقه نصب کنید و یک فروشگاه اینترنتی جذاب و دیدنی داشته باشید.

مشاهده نمایید: قالبهای فروشگاهی ووکامرس

9- هاست وردپرس برای ووکامرس

یکی از مزایای استفاده از ووکامرس همانطور که در آیتم های قبلی اشاره شد ، این است که ووکامرس تحت وردپرس میباشد و این موضوع به این معنی است که شما هاستی را میتوانید تهیه کنید که برای وردپرس سازگاری کامل داشته باشد . پس اگر هاست وردپرس تهیه کنید بدون مشکل میتوانید فروشگاه ساز ووکامرس خود را روی آن نصب و راه اندازی کنید.برای تهیه هاست وردپرس میتوانید به این لینک مراجعه نمایید.

10- پشتیبانی ووکامرس

ووکامرس دارای صدها توسعه دهنده ی حرفه ای در دنیا میباشد و علاوه بر آن انجمن های زیادی در دنیا برای پشتیبانی از ووکامرس فعال هستند.همچنین توسعه دهنده هایی که پلاگین های جانبی برای ووکامرس ارائه میکنند نیز برای محصولات خود پشتیبانی جداگانه ای دارند.پشتیبانی قوی ووکامرس یکی دیگر از ویژگی هایی است که کاربران را به خود جذب کرده است و اگر شما در هر جایی به مشکلی بر خوردید و یا نیاز به آموزش ووکامرس داشتید میتوانید از پشتیبانها و سایت های آموزشی خدمات لازم را دریافت کنید.همچنین وب سایت الف یار با ارائه ی دو بسته ی آموزشی برای ووکامرس ، آموزشهای کاملی را ارائه کرده است که میتوانید از لینکهای زیر آموزش ووکامرس را رایگان دانلود نمایید:

مشاهده نمایید: آموزش رایگان ووکامرس

مشاهده نمایید: آموزش ووکامرس پیشرفته

مشاهده نمایید: قالبهای فروشگاهی ووکامرس