چاپ / PDF
امتیاز
(5 )

5 دلیل محبوبیت cPanel

5 دلیل محبوبیت cPanel

5 دلیل محبوبیت cPanel چیست؟

کنترل پنل cPanel محبوبترین کنترل پنل برای مدیریت هاست در دنیا میباشد که هم اکنون بیش از 3 میلیون وب سایت را میزبانی میکند.cPanel در واقع نام شرکتی است که کنترل پنل طراحی شده ی خود را به همین نام عرضه کرده است.سی پنل یا cPanel یک کنترل پنل لینوکسی میباشد که بر روی سرورهای تحت سیستم عامل لینوکس نصب میشود تا شما برای مدیریت امکانات خود در هاست ، از یک محیط جذاب گرافیکی بهره مند شوید.

آموزش ویدیویی: آموزش رایگان cPanel

آمارها در خصوص cPanel

طبق آمارهای رسمی منتشر شده ، در حال حاضر و در سال 2019 بیش از 3 میلیون وب سایت بر روی هاست هایی میزبانی میشوند که دارای کنترل پنل cPanel هستند و همچنین cPanel در بین رقبای خود در سطح جهانی طبق گزارش گوگل ترندز در رتبه ی 1 قرار دارد.

دلایل محبوبیت cPanel

1- محیط کاربر پسند و آسان cPanel

نخستین ویژگی جذاب و متفاوت سی پنل محیط کاربری جذاب و آسان آن است که همه چیز با نظم و کاملا ساده در کنار یکدیگر قرار گرفته اند و شما با بررسی کوتاه مدت این محیط خیلی سریع آن را یاد خواهید گرفت و متوجه میشوید که محیط cPanel بسیار قدرتمند و در عین حال ساده است.

2- ابزارهای بسیار کاربردی cPanel

ویژگی جذاب دیگر سی پنل وجود امکاناتی مانند بک آپ گیری های جامع ، نصب کننده خودکار سیستم های مدیریت محتوا مانند وردپرس و جوملا ، ویرایشگرهای حرفه ای و همچنین مدیریت کامل ایمیل و بسیاری امکانات دیگر میباشد که کاربر را از استفاده از محیط خارج از cPanel بی نیاز میکند .سی پنل با ارائه ی چندین ابزار حرفه ای برای مدیریت ایمیل ها به شما امکان میدهد که یک کنترل پنل اختصاصی برای مدیریت ایمیل های خود نیز داشته باشید و یا در کمتر از چند ثانیه آدرس ایمیل خود را بسازید.

3- سازگاری cPanel

سی علاوه بر اینکه با تمام مروگرها سازگاری دارد و حتی امکان اجرا از محیط تلفن های همراه را دارد ، دارای ابزارهای جانبی بسیاری میباشد که شما در بخش installation می توانید تنها با یک کلیک ابزار مورد نظر را روی هاست خود نصب کنید.برای مثال تنها با یک کلیک میتوانید سیستم های مدیریت محتوای محبوب مانند وردپرس یا جوملا و سایر موارد را نصب نمایید.

4- امنیت و اعتبار cPanel

تیم طراح cPanel یکی از قویترین تیم های حال حاظر در دنیاست که دائما در حال بروزرسانی و ارائه خدمات بهتر به مشتریان سی پنل است.یکی از بخشهای مهم در سی پنل بخش Security یا همان امنیت است که شامل ابزارهایی برای افزایش امنیت وب سایت شما میباشد.یکی دیگر از دلایل محبوبیت cPanel امکانات امنیتی آن میباشد.

5- بخش آمارها در cPanel

یکی دیگر از نقاط قوت و برتری سی پنل بخش آمارگیری آن است که به شما آمارهای بسیار خوبی از بازدید سایت های شما میدهد و بر اساس این آمارها میتوانید میزان بازدیدکننده های سایت خود در دوره های زمانی مختلف بررسی کنید.بخش آمار cPanel محدود به visitors نمیشود و امکانات آماری مختلفی را به شما ارائه میکند که پیشنهاد میکنیم دوره ی آموزشی رایگان cPanel را مشاهده کنید تا با تمام ویژگی های cPanel آشنا شوید.

آموزش ویدیویی: آموزش رایگان cPanel