چاپ / PDF
امتیاز
(9 )

ارسال ایمیل در لوکال با لاراول و Mailtrap

توضیحات دوره

ارسال ایمیل در لوکال با لاراول و Mailtrap

در این آموزش روش ارسال ایمیل در لوکال توسط لاراول و با استفاده از سرویس وب سایت Mailtrap.io را به شما توضیح خواهم داد.یکی از مشکلاتی که کاربران لاراول دارند عدم امکان ارسال ایمیل در لوکال بود که این مشکل توسط سایت میل ترپ یا mailtrap رفع شده و با دراختیار قرار دادن یک سرویس SMTP فیک به شما امکان میدهد که به راحتی اتصال سرویس ایمیل خود را در لاراول برقرار کنید و اقدام به ارسال ایمیل کنید.

این دوره رایگان است ، اما در صورتی که مایل به حمایت از ما هستید میتوانید ما را با هزینه ی یک فنجان قهوه دلگرم نمایید

حمایت میکنم

Mailtrap به شما امکان میده که تو پروژه های خودتون در لوکال تنظیمات SMTP فیک انجام بدید ، بدون اینکه یک کاربر واقعی بخاد این ایمیل رو دریافت کنه ! مزیت اینکار اینه که شما میتونید متن و استایل ایمیلهای خودتونو قبل از اتمام پروژه مشخص و طراحی کنید تا وقتی پروژه ی شما آنلاین شد ، دیگه مشکلی از نظر متن یا ظاهر ایمیل نداشته باشید و خیالتون از این بابت راحت باشه.mailtrap حتی به شما امکان میده ایمیلهایی که ارسال کردید رو بتونید از همون اینباکس mailtrap فوروارد کنید به یک ایمیل واقعی مثل gmail و امکانات دیگه که خودتون باید عضو سایت mailtrap بشید و ببینید.

نکته ی مهم: سرویس SMTP یا POP3 که سایت Mailtrap به شما ارائه میکنه محدود به استفاده در لاراول نیست و شما میتونید در هر پروژه ای استفاده کنید.اما این آموزش برای تنظیمات لاراول ارائه شده است.

مطلب پیشنهادی: آموزش رایگان لاراول

عضویت در Mailtrap.io و تنظیمات ابتدایی

تنظیمات mailtrap در لاراول

برید به سایت Mailtrap.io و عضو سایت بشید.شما میتونید با اکانت Gmail خودتون به راحتی عضو و لاگین بشید . بعد از لاگین شدن در میل ترپ صفحه ای رو میبینید که یک Demo inbox در اون مشاهده میکنید.این Demo inbox در واقع همون اینباکس ایمیلهای شماست که اگه ایمیلی ارسال کنید ، در این قسمت میتونید اونو مشاهده کنید.

حالا کاری که باید انجام بدید اینه که برید روی گزینه ی تنظیمات همین Demo inbox و تنظیمات SMTP و POP3 رو که مربوط به همین اینباکس هست رو مشاهده کنید.

تنظیمات mailtrap در لاراول

در این تنظیمات همونطور که میبینید هم تنظیمات SMTP قابل مشاهده است و هم تنظیمات POP3 که ما تو این آموزش از SMTP استفاده میکنیم .

یک قسمت جالب دیگه هم تو این بخش قرارداده شده به اسم Integrations که کار شما رو راحت کرده! یعنی چی؟ یعنی اینکه شما کافی هست که روی اون لیست باکس کلیک کنید تا لیست فریم ورکها یا زبانها و حتی cms هایی که باهاش پروژه خودتون طراحی میکنید رو ببینید و انتخابش کنید تا به شما بگه تو پروژه ی خودتون چطور و کجاشو تغییر بدید که به SMTP mail وصل بشید.

تنظیمات mailtrap در لاراول

مثلا اگه Laravel رو از این لیست انتخاب کنید به شما تنظیمات لازم در فایل .env رو میده و همچنین روش دوم اتصال به ایمیل که تنظیمات در فایل config/mail.php هست رو هم میده که با هر دو روش میتونیم به سرویس SMTP به راحتی وصل بشیم.

تنظیمات SMTP در لاراول

خب حالا که فهمیدیم باید چکار کنیم کافی هست که تغییرات لازم رو یا در فایل .env بدیم و یا در فایل mail.php که فرقی نمیکنه در کدوم تغییرات اعمال بشه اما پیشنهاد میکنیم در فایل mail.php این تغییرات رو اعمال کنید .من هر دو روش رو به شما توضیح میدم.

تتظیمات فیک SMTP در لاراول و در فایل .env

تنظیمات mailtrap در لاراول

فایل .env در روت پروژه خودتونو باز کنید و مثل تصویر بالا مقادیر رو وارد کنید.فقط بجای username و password باید همون اطلاعات خودتونو که در بخش تنظیمات mailtrap دیدید وارد کنید.

تنظیمات فیک SMTP در لاراول و در فایل mail.php

تنظیمات mailtrap در لاراول

فایل mail.php در پوشه ی config رو باز کنید و مثل تصویر بالا تنظیمات لازم رو انجام بدید .فقط بجای username و password باید همون اطلاعات خودتونو که در بخش تنظیمات mailtrap دیدید وارد کنید.

حالا که تنظیمات لازم رو انجام دادید دیگه میتونید با کلاس Mail در لاراول ارسال ایمیل رو انجام بدید.اگه با کلاس Mail آشنایی ندارید نمونه کد زیر رو میتونید توی متد ارسال ایمیل خودتون استفاده کنید تا ارسال ایمیل انجام بشه:

 $user = User::findOrFail($id);
 Mail::send('emails.register', ['user' => $user], function ($m) use ($user) {
      $m->from('info@alefyar.com', 'الف یار');

      $m->to($user->email, $user->name)->subject('اطلاعات ثبت نام شما');
    });

مبحث ارسال ایمیل در دوره ی آموزشی رایگان لاراول به صورت کامل آموزش داده شده است که میتوانید دوره ی رایگان لاراول را دانلود کنید.

در صورتی که سوال یا مشکلی در ارسال ایمیل دارید میتوانید در انجمن لاراول ایران سوالات خود را مطرح نمایید.

مطلب پیشنهادی: آموزش رایگان لاراول

این دوره رایگان است ، اما در صورتی که مایل به حمایت از ما هستید میتوانید ما را با هزینه ی یک فنجان قهوه دلگرم نمایید

حمایت میکنم

سرفصل های دوره

ارسال ایمیل در لوکال با لاراول و Mailtrap امتیاز 4.4 5 بهترین امتیاز 9 رای داده شده از